vajinismus tedavisi nedir

Vajinismus hasebiyle ertelenmesi ve kaçınılması gereken benzer problem haline dönüşen cinsellik, ilişkileri de etraflıca etkiler.Bu sebeple tedavisi geciktirilmemelidir. Ülkemizdeki işaret yetişkin cinsî rahatsızlıkların başında gelen vajinismus, Türkiye’de 10 kadından 1’inde görülüyor. Cinselliğin benzer tabu olması, cinsî terbiye verilmemesi, kulaktan dolma hata bilgiler, maddeye sorunlar gibi fazla sayıda sebep yüzünden ortaya çıkan vajinismus rahatsızlığı, çiftlerin evliliklerini de tehlikeye sokabiliyor.

Vajinismus; kadının, eşi ya da cinsî partneriyle ilişkide bulunmak istemesine rağmen, elinde olmayan sebepler yüzünden ağrı okunuşu zaviye endişesiyle ‘aşk kasları’ aşağılık verilen pelvik taban kaslarını kasarak ilişkiye mâni olması ile oluşan, ruhsal kökenli eş cinsî görev bozukluğudur. Kadın cinsî ilişki sırasında acı endişesi yüzünden kendisini koruma çabasıyla pelvik yaradılıştan kaslarını orada benzer engel varmışçasına kasarak ilişkiye pürüz olur. Vajinismus rahatsızlığının bir hayli natürel sebebi olduğuna, fakat altta yatan psikolojik sebeplerden genişlik kötüsünün taciz ya da tecavüze maruz kalma olduğuna belirti ediyor.

KAS KASILMALARI SIRTA VURUYOR

Ülkemizde vajinismus görülme oranı 10 da 1’dir. eşeysel temas sırasında refleks şekilde gerçekleşen kas kasılmaları, vajina haricinde kalça, bel, karın, sırt ve hatta fut parmaklarına derecede yaygın yalnız şekilde görülebilir. eksiksiz bu kasılmaların sebebi vücudun kendisini koruma görevlisi içgüdüsüne bağlıdır. Bilinçdışında geçmişten gelen cinsî bağlantı ile alakadar yerleşmiş bazen negatif düşünceler yüzünden kadın, bağlantı sırasında eşine ruhsat veremeyebilir.

EVLİLİĞİ BİTİREBİLİYOR

Sevginin, aşkın aynı ifadesi olan eşeysel yaşamın bu şekilde sekteye uğraması, erkekte reddedilme duygusuyla öfkeye kızgınlığa okunuşu eşinden uzaklaşmaya tarz açabilirken, kadında utanç okunuşu suçluluk duygusuna sebep olabilir. Sonuçta da çiftin ilişkisi günden güne bozulabilir. Ancak fazla hususi ancak konu olan bu meseleyi çiftler utanç, suçluluk, yenilgi, öfke, kırıklık duygularıyla kimseyle paylaşamamakta, ailelerin ve çevrelerin uşak konusunda edisyon yapmaları sebebiyle bir jinekoloğa başvurmaktadırlar.

Ülkemizde eşeysel terapi ile uğraşan jinekolog sayısı az olduğu yoluna birçok başvuru hüsranla sonuçlanmakta, çiftlerin başarıya olan inancı güneş geçtikçe azalmakta okunuşu çözümlenebilir müşterek dert olan vajinismus, içinden çıkılamayacak derecede büyümekte ve evliliklerin bitmesiyle sonuçlanabilmektedir.

MASUMİYETİ KAYBETME KORKUSU müessir OLUYOR

Vajinismusun sebepleri, psikolojik okunuşu seyrek okunuşu maddeye yürütmek gibi ikiye ayrılabilir. seyrek fiziksel sebepler arasında vajinal ve vulvar enfeksiyonlar, yumurtalık kistleri, pelvik inflamatuar hastalıklar, endometriosis, sistit gibi hastalıklar sayılabilir.

Vajinismusun işaret seçenek görülen sebepleri ise ruhsal sebeplerdir. Kızlık zarının kutsal olması ve çocukluk çağından itibaren bekâret zarını korumaya yönelik verilen eğitimler, söylemler, davranışlar, bazen kadınlarda masumiyeti kaybetmek istememe hasebiyle vajinismus gelişmesine sebep olur.

Cinselliğin benzer tabu olması, seksüel eğitim verilmemesi, kulaktan dolma hata eşeysel bilgiler de vajinismus gelişmesinde çok ekonomik nedenlerdir. Ülkemizde dinç kızların çoğu kızlık zarının patlayacağı, fazla fazla zaviye çekeceği, çok fazla nezif olacağı, cinselliğin yalnızca erkekler düşüncesince olduğu, eşeysel zevk duymanın ayıp, yasak, sorumluluk olduğu gibi yanlış bilgilere sahiptir. Bu yanlış bilgilere ilk geceyi başarı ile atlatıp kendini tanıtlama isteği okunuşu eşlik etmektedir.

EN zaviye SEBEPLERİ TACİZ VE burayı kontrol et TECAVÜZ

Eşini sevmeme, cebren evlendirilme, ilişki okunuşu evlilik problemleri, eşe hakkında duyulan öfke, gebelik korkusu, kontrolü yitirme korkusu gibi nedenler de vajinismus nedenleri arasında sayılabilecek nedenlerdir.

Vajinismusun altta yatan sebeplerinden işaret acıları ise taciz evet da tecavüze maruz kalmadır. Bilinçdışına itilen bu travma, ileride vajinismus başta tam gelmek neredeyse bir hayli psikolojik sorunlara neden olur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *